19 listopada 2017 19:12 | Aktualności

NA SKRZYDŁACH KSIĄŻEK

14 listopada cztery uczennice naszej szkoły brały udział w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Mieścisku. Szkołę reprezentowały :Lena Woźniak z kl. I, Zuzanna Rybacka z kl. III, Alicja Sobańska oraz Róża Włodarczak z kl. IV, które były przygotowywane przez nauczycielki :Alinę Łapacz, Marię Gaszyńską oraz Lucynę Socha. Gościem specjalnym spotkania w Mieścisku był pan Marek Fiedler, pisarz, podróżnik, autor wielu znakomitych książek , który przybył na spotkanie ze swoim synem –także Markiem , Oliwierem Fiedler. Można było przypuszczać , ze obecność tak znakomitego gościa , będzie niezwykłym wydarzeniem. I tak rzeczywiście było! Wysłuchaliśmy niesamowitych opowieści , obejrzeliśmy niezwykłe filmy oraz pamiątki z podróży Pana Fiedlera .Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo ładnie , recytując wiersze podróżnicze .Wszyscy uczestnicy konkursu czuli się zwycięzcami. Z dyplomami w ręku i nagrodami książkowymi ,, na skrzydłach książek ” powróciliśmy do naszych domów.