09 października 2017 19:47 | Aktualności

Wycieczka do Alpakolandii

Dnia 9 października dzieci z przedszkola w Chojnie i dzieci z klas 1-3 ze szkoły w Smogulcu wraz z rodzicami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich pojechały na wycieczkę do Klotyldzina do Alpakolandii. Była to wspaniała podróż pełna wrażeń. Poznaliśmy życie alpak, kóz, koni, osłów. Spacerowaliśmy po wybiegach, mieliśmy bezpośredni kontakt ze zwierzętami - głaskaliśmy je i karmiliśmy. Co odważniejsi z nas mogli usiąść na osiołku o imieniu Tymon, przejechać się na kucyku. Nasze serca również podbiły Berneńskie Psy Pasterskie Dragon i Gonzo. Zjedliśmy przepyszne kiełbaski przygotowane przez gospodarzy. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom Znawcy Alpak. Wycieczka sprawiła ogromną radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Wyjazd zorganizowały panie - Monika Uściłowska i Danuta Rucińska.