01 października 2017 21:09 | Aktualności

ZIEMNIACZANE ŚWIĘTO

30 września rodzice, dzieci i nauczyciele naszej szkoły bawili się na festynie rodzinnym z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbywała się w smoguleckim parku. O godzinie 11, wszyscy przybyli, zostali powitani i zapoznani z programem imprezy. Następnie rozpoczęły się konkurencje.  Najpierw dla młodszych dzieci i ich rodziców, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez panie Alinę Łapacz, Marię Gaszyńską i Krystynę Janowiak. Były to sadzenie i zbieranie ziemniaków, slalom z ziemniakiem na łyżce i rzuty ziemniakiem do celu, w tym wypadku wiklinowego kosza. Później do zawodów zostały zaproszone starsze dzieci. Pani Małgorzata Jazgar przeprowadziła konkurencję obierania ziemniaka na czas, pani Krystyna Janowiak i pan Mariusz Dzięciołowski nadzorowali bieg farmera, pani Ewa Jarczyńska przeprowadziła sztafetę z ziemniakiem, a pani Lucyna Socha ziemniaczany slalom, czyli toczenie ziemniaka za pomocą kija do unihokeja między pachołkami. W międzyczasie odbywała się „wyprzedaż garażowa”. Uczestnicy mogli też nabyć, za drobną opłatą, ciasto i gorący napój. Po zakończeniu konkurencji odbyła się degustacja potraw z ziemniaków. Wszyscy pałaszowali z apetytem przepyszne sałatki, kulki i placki ziemniaczane, kluski z kapustą, kotlety ziemniaczane no i oczywiście frytki, które co roku są największą atrakcją. Na zakończenie imprezy rodzice, dzieci i nauczyciele świetnie się bawili przeciągając linę i rysując kredą chodnikową. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzenie dyplomami, a pan Józef Frieske, radny wsi Chojna, w swoim przemówieniu, podkreślił jak ważne są integracja i współpraca wszystkich dla dobra naszej szkoły i dzieci. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczona na potrzeby uczniów naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich rodziców, którzy poświęcili swój czas i czynnie zaangażowali się w organizację i przebieg naszego święta oraz pomysłodawców imprezy, czyli opiekunów Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami.