13 września 2017 19:17 | Aktualności

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września rozpoczęliśmy naukę w Szkole Podstawowej im. dyr. Norberta Przybylskiego w Smogulcu. Najpierw  uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele pw. św. Katarzyny i bł. Marii Karłowskiej w Smogulcu, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Gierszyński. Następnie przeszliśmy do świetlicy wiejskiej, gdzie głos zabrała pani dyrektor Bernadeta Wełnicka, a po niej zaproszeni goście.

Apel zaczął się od refleksji nad wybuchem II wojny światowej, następnie odbyło się bardzo uroczyste i wesołe pasowanie uczniów klasy I na pełnoprawnych członków naszej szkoły. Późniejsza część apelu składała się ze śpiewów i tańców, aby pomóc nam na wesoło przekroczyć próg szkoły.